GENEL BİLGİ

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi, eğitim-öğretim birimlerine, araştırmacılara, öğrencilere, personele ve yönetim birimlerine bilişim desteği sunmayı amaç ve görev bilir. Bu kapsamda yeni kurulan üniversitemizin yapılanmasını ve bilgi işlem hizmetinin kesintisiz yürütülmesini sağlar.

Misyon

Yeni teknolojileri takip ederek, sistem, yazılım, web, network ve donanım alanlarında her türlü bilgi işlem altyapısının kurulması ve işletilmesi, eğitim, öğretim ve araştırmalara destek verilmesi, üniversitemizin ihtiyaç duyacağı diğer bilgi işlem hizmetlerine erişim sağlayan tüm kullanıcılara kaliteli olarak hizmet sunulması.

Vizyon

Üniversitemiz dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yerini almaya çalışırken, teknolojik altyapı ve hizmetin kullanıcı odaklı, kalite standardına ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak hizmet veren bir Bilgi İşlem Daire Başkanlığı olmak.

Personel Durumu

Bilgi İşlem Daire Başkanlığımızda 1 Daire Başkanı, 4 Öğretim Görevlisi, 2 Programcı, 1 Memur, 1 Tekniker, 1 Çözümleyici, 1 Teknisyen, 1 Sözleşmeli Personel olmak üzere toplam 12 personel çalışmaktadır.