EDUROAM (EDUcational ROAMing), kullanıcıların misafir olarak gittikleri kurumlarda kolaylıkla internete bağlanabilmeleri için geliştirilmiş radius tabanlı bir kimlik doğrulama altyapısıdır. 
EDUROAM üyesi kurumların kullanıcıları, kendi kurumlarındaki kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak taşınabilir bilgisayarları ile başka bir EDUROAM üyesi kurumda kablosuz ağa bağlanabilmektedir. Dünya üzerinde birçok ülkede birçok üniversite EDUROAM sistemine katılmıştır. Türkiye'de katılan üniversitelerin güncel listesi ULAKBİM'in internet sayfasından görülebilir.

Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından @ogr.adanabtu.edu.tr uzantılı mail adresi verilen öğrencilerimizin EDUROAM bağlantısını gerçekleştirebilmeleri için e-posta hesaplarına girerek ayarlar sekmesinden IMAP erişimini etkinleştirmeleri gerekmektedir. İşlem adımları aşağıda belirtilmiştir.

e-posta hesabına giriş yapmak için tıklayınız.
Kablosuz internete bağlanacağınız cihazınızın işletim sistemine göre EDUROAM ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlar aşağıdaki linklerde tek tek anlatılmıştır. Aşağıdakilerden farklı bir işletim sistemi/cihaz kullanıyorsanız lütfen bilgi işlem ile irtibata geçiniz. Tüm sorularınız için 1100 numaralı dahili telefonu arayabilirsiniz. 
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi EDUROAM ile ilgili iletişim adresi: bidb@adanabtu.edu.tr

Android yüklü cihazlar için eduroam ayarları

IOS yüklü cihazlar için eduroam ayarları

IOS Profil Dosyası


*Windows Phone 8 ve Blackberry şu anda TTLS/PAP altyapısını desteklememektedir.